Dlaczego o strategii pokera ważne?

Janusz Mizerak
11 maja, 2020
57 Views

Jeśli jesteś nowy w grze, możesz myśleć, że możesz po prostu wskoczyć i grać na ucho. Ale przekonasz się, że gra z pewną strategią znacznie zwiększa Twoje szanse na większy sukces w grze. Chociaż poker jest w dużej mierze grą losową, o określonej strategii może pomóc dać prawdziwą przewagę w stosunku do innych graczy. Pozwala uzyskać wgląd w gry i lepiej zrozumieć różne taktyki przeciwnika.

Strategie Pokerowe:

Tight / Aggressive Play

Jedną z najbardziej popularnych strategii wśród pokerzystów jest podjęcie agresywnej/tight trasy. Mocno lub agresywny pokerzysta jest taki, który nie gra wiele rąk-on lub ona często tylko grać bardzo dobre ręce startowe. Zakłada się to, ponieważ istnieje ograniczony zestaw otwieranych kart zakrytych, które on lub ona będzie grać. Tego typu gracze są bardzo selektywne zarówno o ręce, które grają i pozycji, z których je odtwarzają. Będą podnieść lub nawet ponownie podnieść, jeśli sytuacja lub ich ręka uzasadnia to. Po flopie, ten typ gracza na ogół kontynuuje pościg za puli bez powstrzymywania się.

Loose Play

Po przeciwnej stronie spektrum, masz luźną grę. Jest to kolejna popularna strategia, ale różni się znacznie od agresywnej gry. Luźny gracz jest taki, który gra tylko o każdym rozdaniu, że on lub ona jest rozpatrywany. Tego typu gracze skaczą do większości garnków, gotowi i chętni do hazardu. Czasami trudno powiedzieć, co trzymają, bo to może być cokolwiek-naprawdę dobra ręka, albo niezbyt dobra ręka. Pasywni gracze rzadko jednak podnoszą się i często utykają do garnków.

Zwarta lub agresywna gra jest często lepszą opcją w stosunku do luźnej lub pasywnej gry z wielu powodów. Twoja gra w pokera zazwyczaj skutkuje mniej kosztownych błędów, ponieważ jesteś pewien swojej strony, zarabiając więcej zysku na dłuższą metę. Inni gracze uczą się unikać czynienia z tobą, ponieważ częściej niż nie, masz wielkie karty w ręku. Pozwala to podnieść garnki, jak inni gracze decydują się złożyć-pomagając zrobić opłacalne bluffs. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, kiedy grać agresywnie, a kiedy się trochę wstrzymać. Na przykład, jeśli jesteś w grupie z kilkoma mocno zwartymi lub agresywnymi graczami, zbyt dużo agresji może rozpocząć argumenty. Ale jeśli grasz z biernymi osobami, są one prawdopodobnie spasować do podwyżki, co daje lepsze szanse na wygraną.

Poznanie Przeciwników

Jedną z najlepszych strategii jest poznanie przeciwników. Jeśli są one znane grać agresywnie, jest prawdopodobne, że zawsze mają dość dobrą rękę. Jeśli jednak są bardziej pasywnym lub luźnym graczem, mogą blefować. Spróbuj myśleć o tym, o czym myśli twój przeciwnik, i spróbuj zrozumieć decyzje, które podejmują i dlaczego je podejmują. Dobrzy gracze uznają, że psychologia jest dużą częścią gry i że jest to ważne w grach limit. Znając przeciwnika dobrze może również pomóc ci powiedzieć, kiedy blefuje i kiedy są prawdziwe. Blefowanie często nie jest techniką, która jest łatwa dla początkujących graczy w pokera, aby po prostu włączyć i wyłączyć.

Unikanie Pochylenia

Inną strategią jest kontrolowanie emocji, a jedną rzeczą, która może temu przeszkodzić, jest przechylenie. Tilt może wystąpić, gdy masz udar pecha lub masz do czynienia z negatywnymi emocjami w trakcie gry, które czasami mogą wpłynąć na wynik poprzez zmianę swoich umiejętności decyzyjnych. Innymi słowy, to jest, gdy stres emocjonalny przejmuje kontrolę i powoduje, że ktoś grać rękę inaczej niż jak oni grać rękę w szczyt swoich możliwości. Aby uniknąć pochylenia, jest kilka rzeczy, które można zrobić:

  • Bądź świadomy swoich emocji: Najlepsi gracze to te, które są w zgodzie z ich emocji i zrozumieć, jak wpływają na ich zdolność do gry. Daj sobie szansę opanowania tych emocji, a jeśli nie jesteś w stanie dostosować swojego stanu psychicznego z powrotem do pozytywnego, najlepiej zrobić sobie krótką przerwę i oczyścić swoje myśli.
  • Graj Mniej Godzin: Szczególnie dla początkującego gracza w pokera, może być łatwo chcesz dostać swoją praktykę w i grać kilka godzin w ciągu dnia. Jednak długie godziny pracy mogą spowodować, że twój mózg stanie się zmęczony, i spowodować, że podejmujesz decyzje lub błędy, których nie mogłeś zrobić z jaśniejszym umysłem.

Not Chasing Cards

Jedna strategia, że wielu graczy w pokera przyjąć nie goni karty. Niezależnie od tego, czy grasz w pokera online, czy grasz w kasynie na żywo, najlepiej tego unikać. Chasing karty, lub ręce, odnosi się do skłonności do gry ręce długo po tym, jak przeżyły ich przydatność. Jeśli będziesz grał w ten sposób, najczęściej zostaniesz złapany w sytuacji. Ogólnie rzecz biorąc, ci gracze nie są świadomi, czy ręka, którą gonią po jest rzeczywiście wysoki jeden – mogą łatwo skończyć z drugą najwyższą rękę, i stracić wszystkie pieniądze, które stawiają. Zamiast tego, znać ręce, które powinny być odtwarzane-jest to najlepiej określone przez naprawdę jest zaznajomiony z szansami gry. W ten sposób łatwiej będzie stwierdzić, które karty są grywalne, a które lepiej pozostawić nietknięte.

Author Janusz Mizerak