Pięć dziwacznych przepisów hazardowych z całego świata

Janusz Mizerak
27 maja, 2020
27 Views

W zeszłym tygodniu moja przyjaciółka Katie miała iść ze mną do kasyna. Niestety musiała odwołać spotkanie, ponieważ studiuje prawo i miała dużo nauki.

Nie chciałem rezygnować z wypadu do kasyna, ale nie chciałem też iść sam. Powiedziałem jej więc, że pomogę jej w nauce, jeśli zgodzi się pójść ze mną później do kasyna.

Kiedy przepytywałem ją z praw stanowych, natknęliśmy się na kilka dość ciekawych zasad.

Czy wiesz, że w Arizonie, osioł nie może spać w wannie, bo jest to nielegalne? Albo, że w Południowej Dakocie, nie można spać w fabryce sera?

Stany Zjednoczone mają więcej dziwnych praw, które wydają się bardzo nietypowe i niedorzeczne. Obejmują każdy temat od parkingu dla zwierząt do substytutów masła i sztucznych zębów. Razem z Kate zaczęliśmy szukać innych nietypowych praw.

Wkrótce zdaliśmy sobie sprawę, że przepisy dotyczące hazardu nie są wyjątkiem.

Przedstawiam wam teraz pięć najdziwniejszych przepisów dotyczących hazardu w Stanach Zjednoczonych.

5. Limity czasowe na bingo w Karolinie Północnej

W Północnej Karolinie organizacje charytatywne mogą oferować bingo w celu zbiórki pieniędzy, ale istnieje wiele przepisów, których muszą przestrzegać.

Jeden z nich mówi, że jedna gra w bingo nie może trwać dłużej niż pięć godzin.

Nielegalne jest również organizowanie więcej niż dwóch turniejów bingo w jednym tygodniu i nie mogą one odbywać się w następujących po sobie dniach. Jeśli zatem chcesz zorganizować weekendową zbiórkę pieniędzy w piątek i sobotę, nie możesz oferować bingo w oba dni!

Nie jest jasne, skąd pochodzi to prawo i dlaczego Karolina Północna uznała za konieczne uwzględnienie tego szczególnego ograniczenia. Ale nie zmienia to faktu, że należy go tam przestrzegać. Każda organizacja, która oferuje bingo przez ponad pięć godzin, może stracić swoją licencję prowadzenie tej gry!

Nie wiem jak wy, ale osobiście uważam, że słuchanie „N-63, B-7 itp…” przez ponad pięć godzin może się w końcu znudzić.

Jeśli jesteś w stanie grać w bingo dłużej niż pięć godzin, to masz lepszą wytrzymałość ode mnie!

4. Pozywanie za straty hazardowe w Kentucky

W przeciwieństwie do karania ludzi, którzy grają nielegalnie, Kentucky daje im szansę na odzyskanie swoich pieniędzy!

Znane jako Loss Recovery Act, statuty te pozwalają każdemu graczowi, który straci więcej niż 5 $, pozwać zwycięzcę.

W rzeczywistości mogą ubiegać się do trzech razy więcej pieniędzy, niż przegrali. A jeśli przegrany nie wniesie pozwu w ciągu sześciu miesięcy, każda inna osoba może pozwać zwycięzcę w ich imieniu, o ile zrobi to w ciągu pięciu lat.

Według mnie to bardzo interesujące prawo. Zastanawiam się teraz nad sytuacjami, które przekonują graczy do pozwania innych osób.

Czy ludzie celowo przegrywają partię w pokera, aby móc starać się o więcej niż przegrali? Wyobrażam sobie, że te pozwy sądowe zakończyły niejedną przyjaźń na przestrzeni lat.

Jeśli decydujesz się na hazard, musisz umieć radzić sobie z przegraną. Stan Kentucky jednak odbiera tę odpowiedzialność.

3. Domino w Alabamie

Jeśli wierzysz we wszystko, co czytasz w Internecie, na pewno wiesz, że nielegalne jest granie w domino w niedziele w Alabamie.

Nie daje to jednak obrazu pełnego zakresu tego prawa. Dokładne brzmienie statutu mówi, że nielegalne jest „angażowanie się w strzelanie, polowanie, granie, granie w karty lub wyścigi” w niedziele.

Tej sekcji prawa nie ma w statucie hazardu. Jest częścią całego rozporządzenia poświęconego czynnościom, które są nielegalne w niedziele.

Oczywiście prawo to obejmuje znacznie więcej niż tylko grę w domino. Dotyczy również pokera, blackjacka i każdej innej formy gry karcianej.

Można posunąć się nawet do stwierdzenia, że nielegalne jest granie w Go Fish w niedzielę, a nawet ściganie się na podwórku. Domina są rzeczywiście zawarte w słowie „gry”, ale ludzie, którzy po prostu twierdzą, że jest ono nielegalne w niedziele, nadmiernie upraszczają tę ustawę.

Oczywiście prawo to koncentruje się na tradycji i niedzieli wolnej od pracy. Istnieją dziesiątki firm, które co tydzień naruszają to samo prawo, ponieważ czasy się zmieniły.

Raczej nie zostaniesz aresztowany za granie w domino w niedzielę, a nawet jeśli tak się stanie, będziesz miał precedens, ponieważ to prawo nie jest egzekwowane.

Nie zostało jednak uchylone, więc teoretycznie granie w domino lub inną grę w niedziele w Alabamie wciąż jest nielegalne.

2. Miejsca gier hazardowych w Wirginii Zachodniej

Mountain State ma całą sekcję swoich statutów hazardowych poświęconą temu, gdzie hazard może legalnie występować. Hazard nie jest legalny w hotelach i tawernach w Zachodniej Wirginii.

Istnieje jednak osobne prawo mówiące o tym, że właściciele tawern lub hoteli nie mogą prowadzić hazardu w toaletach!

Jeśli właściciel hotelu lub tawerny świadomie zezwala innym osobom na uprawianie w tym miejscu hazardu, uważa się ich za winnych tego występku. Grozi im do czterech miesięcy więzienia, grzywna w wysokości 100 USD i utrata licencji na prowadzenie działalności.

Trudno to sobie wyobrazić, ale najwyraźniej kiedyś w Zachodniej Wirginii było tak dużo ludzi uprawiających hazard w toaletach, że trzeba było stworzyć prawo ograniczające to zachowanie.

Dzięki nowoczesnej hydraulice nie powinno to już stanowić problemu. Ale właściciele hoteli wolą powiadomić gości o tym, że hazard w toalecie jest nielegalny. Kwestia bezpieczeństwa.

1. Panie z Oklahomy

To zdecydowanie jedno z najdziwniejszych praw, z jakimi się zetknąłem. W Schulter w stanie Oklahoma kobiety uprawiają hazard, mając na sobie bieliznę, będąc zawinięte w ręcznik lub nago. Tak więc strip poker w tym mieście nie istnieje!

Jak dla mnie to prawo stawia o wiele więcej pytań niż odpowiedzi. W którym momencie hazard w bieliźnie stał się tak dużym problemem, że trzeba było stworzyć akt prawny regulujący tę kwestię?

Czy kobiety mogą uprawiać hazard w piżamie lub spodniach do jogi?

Czy mężczyznom wolno uprawiać hazard nago?

Może niektóre pytania lepiej pozostawić bez odpowiedzi.

Wnioski

Stany Zjednoczone to kraj szczycący się godnością i wolnością. Zastanawiam się jednak, jak bardzo zmieniłaby się ich globalna reputacja, gdyby świat dowiedział o niektórych z tych praw. Mówienie ludziom, gdzie mogą grać, na jak długo i co mogą mieć na sobie podczas gry, nie brzmi jak wolność.

Z drugiej strony uważam, że wszystkie te prawa są ekscentryczne, więc nie sądzę, żebym miał jakikolwiek powód, aby je złamać, z wyjątkiem gry w domino w niedziele.

Może to dobrze, że mam przyjaciółkę, która studiuje prawo. Pomoże mi zrozumieć te dziwaczne zasady, które stworzyli tutejsi ustawodawcy.

Jakie jest najbardziej dziwaczne prawo hazardowe w twoim kraju?

Author Janusz Mizerak