Rozdanie w Blackjacku

Janusz Mizerak
11 maja, 2020
40 Views

Blackjack to gra, która polega na działaniu. Im więcej akcji zaangażujesz się w tym większe szanse na wzięcie dużej ręki, a tym więcej zabawy będziesz miał przy stole. Częścią pogoni za tą akcją jest szukanie możliwości, w których można dodać do oryginalnego zakładu niektóre z bardziej taktycznych manewrów dostępnych dla ciebie.

Jedna z najbardziej zorientowanych akcji gry można dokonać w blackjacka jest znany jako splitting. Podział jest możliwy tylko wtedy, gdy zostały rozdane dwie z tej samej karty (np. para trójek lub dziewiątek). Gdy tak się stanie, możesz postawić dodatkowy zakład, Zwykle podwoić swój zakład oryginalny, a następnie karty są dzielone, aby utworzyć dwa oddzielne ręce.

Podstawowe Zasady Podziału

W zależności od tego, gdzie grasz, pojawią się pewne różnice w sposobie stosowania pewnych zasad – niektóre kasyna, na przykład, nie pozwalają graczowi na dzielenie dziesiątek lub face cards – ale istnieją pewne standardowe zasady, które na ogół mają zastosowanie we wszystkich miejscach.

Po pierwsze, z jednym wyjątkiem, możesz dzielić się bez przerwy, tak długo, jak będziesz dostawał tę samą kartę. Tak więc, jeśli zostały rozdane dwa dziewiątki, podzielić je, a następnie dostał kolejne dziewięć na jednym z nich, można podzielić ponownie, dając sobie trzy ręce do gry z krupierem. To może trwać, aż skończą się dziewiątki, chociaż rzadko przekracza trzy ręce.

Jedyny wyjątek od tej reguły to para asów. W takim przypadku, prawie każde miejsce będzie kiedykolwiek grać W wymaga, że można wziąć tylko jedną kartę na szczycie każdego Asa po podziale, eliminując trafienie lub pobyt opcji całkowicie.

We wszystkich innych przypadkach, po podziale następnie grać każdy osobny układ na własną rękę. Po otrzymaniu pierwszej obowiązkowej karty na każdej z oryginalnych podzielonych kart, to do ciebie należy decyzja, czy uderzyć lub pozostać w stosunku do rozdającego w oparciu o względy strategiczne.

Wreszcie, w większości miejsc, jeśli wylosujesz potencjalny double down hand-jeden, gdzie masz w sumie dziewięć, 10 lub 11 lub, jeśli jest to dozwolone w miejscu, w którym grasz, gdy masz jakąkolwiek rękę, że poniżej 11, że czujesz, że może pokonać rozdającego z tylko jednym trafieniem-po podziale są dozwolone, aby kontynuować, że Double down. Jak widać, szansa na działanie rośnie bardzo szybko wraz z podziałem.

Strategia podziału-kiedy podzielić

To, że możesz się rozstać, nie znaczy, że powinieneś. Jest tylko jeden przypadek, w którym będziesz chciał podzielić za każdym razem, gdy go zobaczysz – gdy otrzymasz dwie ósemki. Dwie ósemki dają 16, najgorsze rozdanie rozpoczynające w blackjacku – i jedną, której można uniknąć za wszelką cenę, nawet jeśli karta krupiera jest warta dziesięć.

We wszystkich innych przypadkach, będziesz chciał wziąć pod uwagę, co krupier pokazuje, jak agresywne czujesz się w tym czasie, ile pieniędzy chcesz zaryzykować z jednej strony, a nawet jak szczęście działa w tej chwili. Spójrzmy prawdzie w oczy, szczęście odgrywa ważną rolę w blackjacku, a twój instynkt może być ważny w każdej decyzji, którą podejmiesz.

Z czysto statystycznego punktu widzenia, jeśli masz możliwość podzielenia się, gdy krupier pokazuje jedną z trzech najgorszych kart, jakie mogą mieć – cztery, pięć lub sześć – zawsze powinieneś ją wziąć, nawet jeśli dzielisz dwójki. W tych przypadkach, stawiasz więcej na przekonanie, że dealer będzie biust niż jesteś na co dobrą rękę z własnej. To szansa, aby nacisnąć zakład i spróbować zrealizować dużą wypłatę na jednym rozdaniu.

Od czasu do czasu ludzie zdecydują się podzielić dziesiątki lub dwa z tej samej karty twarzy. Ci ludzie są zazwyczaj albo amatorami albo samozwańczymi profesjonalistami. Zazwyczaj dzielenie 20 Nie jest wskazane. Masz już drugą najlepszą rękę, a szanse na poprawę są łagodzone przez szansę, że straci wartość. Jest to coś, co należy wziąć pod uwagę tylko wtedy, gdy krupier ma bardzo złą kartę, czujesz się szczęśliwy i miejsce, w którym grasz pozwala na to.

Strategia dzielenia-kiedy nie dzielić

Ponownie, Twoim pierwszym rozważaniem przy rozważaniu podziału jest spojrzenie na karty krupiera. Jeśli pokazują kartę o wartości 9 lub 10, lub AS, prawdopodobnie będziesz chciał uniknąć podziału, chyba że masz parę ósemek. Ponieważ podstawowa strategia Blackjacka dyktuje, że zakładasz, że każda karta, której nie widzisz, jest warta 10, gdy karta krupiera jest silna, musisz założyć, że będziesz rysować przeciwko rozdaniu.

Jeśli chodzi o karty numerowane, jedyną sytuacją, którą chcesz wykluczyć dzielenie się jest to, że otrzymałeś dwie piątki. W tym przypadku po prostu chcesz podwoić, ponieważ 10 Razem jest znacznie bardziej prawdopodobne, aby przekształcić się w coś mocnego niż dwie oddzielne ręce, które budują się z pięciu.

Author Janusz Mizerak