Strategia Texas Hold’em

Janusz Mizerak
11 maja, 2020
44 Views

Po opanowaniu początkujących strategii Texas Hold’em, nadszedł czas, aby przejść na poziom pośredni gry. Ważne jest, aby pamiętać o podstawowych strategiach Teksasu, ale teraz możesz sobie pozwolić na podjęcie jeszcze kilku ryzyk. Taktyki, takie jak blefowanie, grając wątpliwe ręce i jest bardziej agresywny może poprawić swoją grę i uczynić Cię bardziej skutecznym graczem w pokera. Jak kontynuować podróż do zostania lepszym graczem Texas Hold’em, dać te pośrednie strategie spróbować:

Blefowanie

Aby stać się wielkim graczem w pokera, jedną z podstawowych umiejętności będziesz musiał opanować blefuje. Kiedy blefujesz, próbujesz oszukać innych graczy do myślenia, że masz lepszą rękę niż ty.

Jeśli gra poprawnie, blef może być świetną bronią w arsenale. Podczas nauki, jednak, należy blefować tylko w pewnych sytuacjach:

 • Gdy nie ma wielu graczy w Puli
 • Kiedy jesteś przeciwko graczom, które łatwo spasować
 • Kiedy jesteś na rzece i masz słabą rękę
 • Kiedy jesteś w późnej pozycji i wszyscy inni sprawdzają
 • Jeśli po prostu wygrał rękę przez dobrą grę
 • Gdy na planszy jest para

Ocena Przeciwników

Podczas gry w pokera online, trzeba znaleźć środki oceny przeciwników innych niż biorąc pod uwagę ich język ciała.

 • Rozmiar stosu: Gracze z dużymi stosami wydają się być nieco luźniejsze z ich połączeń i zakładów, więc zachować ostry wzrok na ich agresji w trakcie gry.
 • Nazwa użytkownika: nazwy użytkowników graczy mogą wskazywać coś o ich osobowości, a tym samym sposób, w jaki grają w pokera. Poważni gracze w pokera online często używają jakiejś odmiany ich prawdziwego imienia lub będą mieli nazwę użytkownika związaną z pokerem. Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej ofensywna lub prymitywna jest nazwa użytkownika,tym mniej poważny jest gracz. Jeśli gracze są mniej poważni, mogą nie być tak wykwalifikowani.
 • Nie czeka na Big Blind: jeśli gracze post big blind przed jest ich kolej, można założyć,że są zaniepokojeni do gry i nie mogą być stałe lub doświadczonych graczy Texas Hold ’ em.
 • Calling the Blind, then Calling a Raise: jeśli widzisz połączenie przeciwnika przed początkowym big blind, a następnie zadzwonić po gracza przed ich podnosi, można założyć, że osoba nie jest doświadczonym graczem w pokera.
 • Ostrożna gra: tylko dlatego, że przeciwnik gra nieśmiało nie oznacza, że on lub ona ma słabą rękę. W rzeczywistości, przeciwnik może próbować cię oszukać. Pamiętajcie o jego poprzednich czynach. Czy jest to typ gracza, który próbuje ukryć rękę?

Podnoszenie

W miarę jak poczujesz się bardziej komfortowo grając w Texas Hold ’ em, możesz rozważyć podniesienie częściej.

 • To często dobry pomysł, aby podnieść, jeśli masz najlepszą rękę przy stole-po tym wszystkim, im więcej pieniędzy jest w Puli, tym więcej wygrasz.
 • Podnoszenie może również wypędzić innych graczy, gdy masz najlepszą rękę.
 • Podnoszenie, gdy blefuje może być ryzykowne, ale opłacalne, jeśli wykonane prawidłowo. Należy to zrobić tylko w sytuacjach, gdy rzeka zakończyła losowanie inne niż ten, dla którego rysowano, ale wygląda to tak, jakby mógł zakończyć swoją rękę na podstawie gry do tej pory. To sprawi, że blef wyglądać bardziej wiarygodne dla innych graczy.
 • Podnoszenie we wczesnej rundzie może pokazać siłę i skłonić innych graczy do sprawdzenia w obawie przed zbliżającą się podwyżką
 • W Limit Hold ’em czasami gracze podnoszą się w celu uzyskania informacji o rękach swoich przeciwników. Należy to zrobić tylko we wcześniejszych rundach, gdy zakłady są tańsze.

Wątpliwe Ręce

Podczas gdy podstawowa strategia Texas Hold ’ em dyktuje, że należy grać tylko najlepsze ręce, gdy stać się bardziej doświadczonym graczem można zacząć podejmować ryzyko grając bardziej wątpliwe ręce. Kluczem jest rozwijanie umiejętności identyfikacji najlepszych sytuacji, w których grać te ręce:

 • Tylko grać niskie pary, jeśli jest wystarczająco dużo pieniędzy w puli, aby uzasadnić działanie.
 • Czasami ma sens grać wątpliwe strony po prostu zmylić przeciwników. Jeśli grasz tylko najlepsze ręce, przeciwnicy będą w stanie szybko zidentyfikować strategię. Jeśli zdecydujesz się grać wątpliwe strony, upewnij się, że nadal być agresywne w całej rundzie licytacji, w przeciwnym razie przeciwnicy będą wiedzieć, że blefujesz.
 • Ogólnie, najlepiej grać wątpliwe ręce, gdy jesteś w późnej pozycji. To dlatego, że będzie można określić, czy jest wystarczająco dużo pieniędzy w puli, aby uzasadnić szanse na dokonanie lepszej strony.

Zmiana Strategii

Zmieniając swój styl gry jest taktyką można użyć, aby spróbować i mylić innych graczy, co sprawia, że trudno im odgadnąć, jaki rodzaj strony masz lub co następny ruch będzie. Rób, co możesz, żeby nie być przewidywalnym. Innymi słowy, nie graj każdą ręką w ten sam sposób.

Author Janusz Mizerak